Komenda Powiatowa PSP w Pszczynie

Najnowsze aktualności

Twoje bezpieczeństwo warte jest naszego czasu...

Państwowa Straż Pożarna jest zawodową, umundurowaną i wyposażoną w specjalistyczny sprzęt formacją przeznaczoną do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Na terenie powiatu pszczyńskiego zadania te realizują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. Codziennie staramy się, by w sytuacji zagrożenia każdy, czy to mieszkaniec powiatu czy przyjezdny otrzymał niezbędną pomoc i wsparcie.

 

Artykuły

Powiększ zdjęcie Owady%20błonkoskrzydłe

ZAGROŻENIA od owadów błonkoskrzydłych, m. in. SZERSZENIE, OSY, itp. !!!

8 czerwca 2018

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie,

apeluje o ostrożność podczas usuwania zagrożeń związanych z w/w owadami !!!

Wraz z pojawieniem się pierwszych ciepłych dni, wzrasta aktywność owadów błonkoskrzydłych.
Ze względu na przystosowanie się do życia w pobliżu terenów mieszkalnych,
stanowią one niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi. 
Czytaj więcej o: ZAGROŻENIA od owadów błonkoskrzydłych, m. in. SZERSZENIE, OSY, itp. !!!

AKTUALIZACJA 04.06.2018 godz. 11:00 - Intensywne opady deszczu, przyczyną bardzo dużej ilości interwencji strażaków na terenie powiatu

3 czerwca 2018

Padający od wczoraj deszcz sprawił, że pszczyńscy strażacy od wczesnych godzin porannych dnia 03.06.2018 r., rozpoczęli zmagania z żywiołem. Od ok. godziny 06:00 do godziny 11:00 dnia 04.06.2018 r., odnotowali już około 138 interwencji. Dotyczyły one w głównej mierze zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych i innych obiektach budowlanych. Woda z lokalnych cieków wodnych, zalewała także drogi oraz posesje. Najwięcej zdarzeń odnotowano m.in. w Pszczynie, Łące, Woli, Górze i Kobielicach. Łącznie w usuwanie skutków zdarzeń, zaangażowanych było około 153 zastępy PSP oraz OSP. W działaniach uczestniczyli również m.in. przedstawiciele samorządowych struktur zarządzania kryzysowego.

 

Czytaj więcej o: AKTUALIZACJA 04.06.2018 godz. 11:00 - Intensywne opady deszczu, przyczyną bardzo dużej ilości interwencji strażaków na terenie powiatu
Powiększ zdjęcie Dzień%20Strażaka%202018

Święto pszczyńskich strażaków

19 maja 2018
W dniu 18.05.2018 r. o godzinie 14:30, na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Wśród zaproszonych gości byli m.in.:
- Śląski Komendant Wojewódzki PSP – st.bryg. Jacek Kleszczewski,
- Starosta Pszczyński - Paweł Sadza,
- Burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol,
- Wójtowie gmin z terenu powiatu pszczyńskiego,
- dyrektorzy oraz kierownicy różnych instytucji oraz firm współpracujących z komendą.
Apel rozpoczął się od złożenia meldunku Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, przez dowódcę uroczystości. W dalszej kolejności podniesiono flagę państwową na drabinie pożarniczej, a następnie wręczono awanse oraz wyróżnienia funkcjonariuszom KP PSP w Pszczynie.
Decyzjami oraz rozkazami personalnymi awanse w stopniach służbowych otrzymało:
- czterech oficerów,
- trzech aspirantów,
- czternastu podoficerów,
- jeden strażak.
Podczas apelu, Śląski Komendant Wojewódzki PSP wyróżnił funkcjonariusza tutejszej komendy, za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych.
Ostatnią częścią uroczystości były życzenia, które pszczyńscy strażacy otrzymali z rąk zaproszonych gości. Była to również okazja do złożenia przez Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie podziękowań wszystkim tym, którzy każdego dnia wspierają tutejszą komendę.
Czytaj więcej o: Święto pszczyńskich strażaków