Komenda Powiatowa PSP w Pszczynie

Najnowsze aktualności

Twoje bezpieczeństwo warte jest naszego czasu...

Państwowa Straż Pożarna jest zawodową, umundurowaną i wyposażoną w specjalistyczny sprzęt formacją przeznaczoną do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Na terenie powiatu pszczyńskiego zadania te realizują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. Codziennie staramy się, by w sytuacji zagrożenia każdy, czy to mieszkaniec powiatu czy przyjezdny otrzymał niezbędną pomoc i wsparcie.

 

Artykuły

Powiększ zdjęcie Pływanie

Pszczyński strażak w gronie najlepszych pływaków

27 listopada 2018

24 listopada 2018 r. na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w ramach Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Pływaniu odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu. W rywalizacji udział wzięło ok. 140 zawodników i zawodniczek z jednostek organizacyjnych reprezentujących Państwową Straż Pożarną, Policję, Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Wojsko Polskie, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Żandarmerię Wojskową i Straż Miejską. W drużynie reprezentującej śląski garnizon, znalazł się funcjonariusz KP PSP w Pszczynie sekc. Marek Pipans,  który wraz z pozostałymi członkami drużyny KW PSP w Katowicach, zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych MSWiA w Pływaniu. Ponadto, zawodnik naszej komendy z czasem 1:17.91, wywalczył 3 miejsce w stylu motylkowym na 100 m w rankingu strażaków PSP i 6 w generalnej punktacji tej konkurencji. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj więcej o: Pszczyński strażak w gronie najlepszych pływaków
Powiększ zdjęcie Czujka%20Na%20Straży%20Twojego%20Bezpieczeństwa

Zatrucie tlenkiem węgla

22 listopada 2018

W dniu 21.11.2018 r. około godziny 19:50, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, przyjęło zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w Pszczynie przy ul.W.Łokietka. Po dojeździe straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na miejscu obecny już jest zespół pogotowia ratunkowego, który udziela pomocy 14 letniemu chłopcu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu pomiarów przy użyciu detektora wielogazowego w mieszkaniu, w którym doszło do zatrucia oraz w sąsiednich lokalach. Przeprowadzone przez strażaków czynności potwierdziły występowanie stężeń niebezpiecznych „czadu” w łazience, gdzie zamontowany był gazowy podgrzewacz wody. Najprawdopodobniej to właśnie urządzenie grzewcze, było przyczyną nieszczęścia w mieszkaniu. Poszkodowany nastolatek, przewieziony został do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich. W działaniach które zakończono przed godziną 21:00, uczestniczył zastęp z JRG w Pszczynie, pogotowie ratunkowe i przedstawiciel administratora. 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie ostrzega !!!
„Czad” stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich mieszkańców !!!
Zadbaj o regularne serwisowanie urządzeń gazowych !!!
Wyposaż się w czujnik tlenku węgla !!!
 
Nie daj się uśpić: „Czujka Na Straży Twojego Bezpieczeństwa” !!!
Czytaj więcej o: Zatrucie tlenkiem węgla

Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

9 listopada 2018

W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

 

Czytaj więcej o: Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy
Powiększ zdjęcie źródło:%20http://www.katowice.uw.gov.pl

Funkcjonariusz KP PSP w Pszczynie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

31 października 2018

W dniu 22 października 2018 roku w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych osobom  zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, w tym w pracy zawodowej oraz na rzecz rozwoju nauki i kultury. W gronie uhonorowanych znalazł się funkcjonariusz naszej Komendy - st. asp. Grzegorz Owczarz, który z rąk Wicewojewody Śląskiego - Piotra Kołodziejczyka odebrał Złoty Krzyż Zasługi.

Czytaj więcej o: Funkcjonariusz KP PSP w Pszczynie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi