Komenda Powiatowa PSP w Pszczynie

Najnowsze aktualności

Twoje bezpieczeństwo warte jest naszego czasu...

Państwowa Straż Pożarna jest zawodową, umundurowaną i wyposażoną w specjalistyczny sprzęt formacją przeznaczoną do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Na terenie powiatu pszczyńskiego zadania te realizują strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. Codziennie staramy się, by w sytuacji zagrożenia każdy, czy to mieszkaniec powiatu czy przyjezdny otrzymał niezbędną pomoc i wsparcie.

 

Artykuły

Powiększ zdjęcie Owady%20błonkoskrzydłe

ZAGROŻENIA od owadów błonkoskrzydłych, m. in. SZERSZENIE, OSY, itp. !!!

16 sierpnia 2019

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie,

apeluje o ostrożność podczas usuwania zagrożeń związanych z w/w owadami !!!

Wraz z pojawieniem się pierwszych ciepłych dni, wzrasta aktywność owadów błonkoskrzydłych.
Ze względu na przystosowanie się do życia w pobliżu terenów mieszkalnych,
stanowią one niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi. 
Czytaj więcej o: ZAGROŻENIA od owadów błonkoskrzydłych, m. in. SZERSZENIE, OSY, itp. !!!

OGŁOSZENIE O POSTĘPOWANIU KWALIFIKACYJNYM

14 sierpnia 2019

OGŁOSZENIE O POSTĘPOWANIU KWALIFIKACYJNYM

 Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie

ogłasza postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej na stanowisko stażysta docelowo starszy ratownik - kierowca

w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie

 

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE O POSTĘPOWANIU KWALIFIKACYJNYM
Powiększ zdjęcie Obóz%20w%20Turawie%20(autor:%20kadra%20obozu)

„Żeby zostać strażakiem”.

9 sierpnia 2019

Takie hasło przyświeca większości najmłodszym druhów i marzenia  o tym, by kiedyś nieś innym pomoc w potrzebie. Nie inaczej było podczas obozu szkoleniowego w Turawie, gdzie Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pszczynie, zorganizował wypoczynek dla ponad 60 młodych strażaków. Opiekunowie – strażacy OSP, prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy, warsztaty na temat grup pożarów, rodzajów środków gaśniczych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia oraz sposobów powiadamiania służb ratunkowych. Ćwiczono budowę linii wężowych, zajmowanie stanowisk gaśniczych, alarmowe zwijanie węży oraz wykorzystanie innego sprzętu pożarniczego. „Obozowe życie” wprowadziło dyscyplinę, a książka rozkazów stała się wyznacznikiem pełnienia służb i przestrzegania codziennych obowiązków. Zwieńczeniem trudu szkolenia był egzamin teoretyczny i praktyczny, po którym zaświadczenia o ukończeniu kursu MDP wręczył Komendant Powiatowy PSP w Pszczynie, przedstawiciele władz gminy na czele z burmistrzem oraz przedstawiciele zarządu gminnego ZOSP RP. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyda się w domu i szkole a część z uczestników zasili w przyszłosci szeregi lokalnych jednostek OSP.  

Czytaj więcej o: „Żeby zostać strażakiem”.
Powiększ zdjęcie Ratowanie%20dzika

Na ratunek dzikowi

31 lipca 2019

Jak pokazuje codzienna służba strażaków, nie tylko ludzie potrzebują pomocy. Podobnie było również w ostatni dzień lipca w Kobiórze przy ul. Leśników około godziny 11:30. Dyżurni otrzymali zgłoszenie o dziku, który wpadł do nieużytkowanej studni i w niej utknął. W związku ze zdarzeniem na miejsce udały się dwa zastępy straży pożarnej, które w obecności leśniczego ds. łowieckich, po nieco ponad 30 minutach akcji, wyciągnęły przestraszone zwierzę na powierzchnię. Na szczęście dzik był cały i zdrowy i spokojnie mógł wrócić do kobiórskich lasów.

Czytaj więcej o: Na ratunek dzikowi