Komenda Powiatowa PSP w Pszczynie

Sprawy OSP

Artykuły

Ogłoszenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pszczynie

31 października 2018

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej uprzejmie zaprasza do udziału w uroczystościach z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i 40. rocznicy wyboru Papieża-Polaka 18 listopada 2018 roku w Świątyni Opatrzności – Wotum Narodu w Warszawie.

W programie:
10:00 – Złożenie kwiatów na grobach, przy tablicach i pomnikach Polaków walczących o Niepodległą
12:00 – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Kazimierza Kardynała Nycza
            – MYŚLĄC OJCZYZNA – Koncert okolicznościowy 

Więcej informacji

Czytaj więcej o: Ogłoszenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pszczynie

Zwiększenie środków finansowych dla OSP

24 kwietnia 2017

– W 2017 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ponad 124 mln zł. Oznacza to wzrost kwoty dotacji z budżetu państwa o ponad 15 mln zł tylko w ciągu jednego roku - powiedział w piątek w Sejmie wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, odpowiadał w Sejmie na pytania posłów w sprawie środków przekazywanych przez ministerstwo na jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiceszef MSWiA zaznaczył, że zarzuty, jakoby OSP nie otrzymywały dotacji lub otrzymywały mniej środków są absurdalne i nieprawdziwe. – Jest wręcz przeciwnie. Z roku na rok jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymują coraz więcej pieniędzy z budżetu państwa. Nasz rząd dostrzega, że strażacy ochotnicy stanowią to „drugie płuco” systemu ratowniczo-gaśniczego w Polsce. Wszystkie te jednostki wspieramy  – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.


Czytaj więcej o: Zwiększenie środków finansowych dla OSP

Szkolenie wstępne z zakresu bhp

8 czerwca 2016

W związku z wprowadzeniem „Zasad organizacji szkoleń dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych, realizowanych przez komendy powiatowe/miejskie PSP na terenie woj. śląskiego” pojawiły się pytania dotyczące posiadania przez członków OSP kierowanych na szkolenia zaświadczeń o odbyciu szkolenia wstępnego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Wobec powyższego Komendant Wojewódzki PSP w Katowicach wydał informację stanowiącą załącznik do niniejszego artykułu.

Czytaj więcej o: Szkolenie wstępne z zakresu bhp

Zmiana ustawy o kierujących pojazdami

30 września 2015

Uprzejmie informujemy, że w dniu 4 stycznia 2016 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy o kierujących pojazdami (Dz. U. poz. 1327), która wyłącza z obowiązku ukończenia kursu dla kierujących pojazdami uprzywilejowanymi funkcjonariuszy pełniących służbę min, w Państwowej Straży Pożarnej oraz kierujących pojazdami ochotniczych straży pożarnych. 

Czytaj więcej o: Zmiana ustawy o kierujących pojazdami

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-17
Data publikacji:2015-03-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Adam Muras
Liczba odwiedzin:10866