Jesteś tutaj: Start / OSP / Sprawy OSP

Sprawy OSP

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Plebiscyt na strażaka, jednostkę OSP lub młodzieżową drużynę pożarniczą roku 2019

13 marca 2019

Redakcja Dziennika Zachodniego wraz z Zarządem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP organizuje plebiscyt, w którym planuje nagrodzić strażaków ochotników, jednostki OSP oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z całego województwa. 

Czytaj więcej: www.dziennikzachodni.pl/strazakroku

Czytaj więcej o: Plebiscyt na strażaka, jednostkę OSP lub młodzieżową drużynę pożarniczą roku 2019

Ogłoszenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pszczynie

31 października 2018

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej uprzejmie zaprasza do udziału w uroczystościach z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i 40. rocznicy wyboru Papieża-Polaka 18 listopada 2018 roku w Świątyni Opatrzności – Wotum Narodu w Warszawie.

W programie:
10:00 – Złożenie kwiatów na grobach, przy tablicach i pomnikach Polaków walczących o Niepodległą
12:00 – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Kazimierza Kardynała Nycza
            – MYŚLĄC OJCZYZNA – Koncert okolicznościowy 

Więcej informacji

Czytaj więcej o: Ogłoszenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pszczynie

Zwiększenie środków finansowych dla OSP

24 kwietnia 2017

– W 2017 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ponad 124 mln zł. Oznacza to wzrost kwoty dotacji z budżetu państwa o ponad 15 mln zł tylko w ciągu jednego roku - powiedział w piątek w Sejmie wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, odpowiadał w Sejmie na pytania posłów w sprawie środków przekazywanych przez ministerstwo na jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiceszef MSWiA zaznaczył, że zarzuty, jakoby OSP nie otrzymywały dotacji lub otrzymywały mniej środków są absurdalne i nieprawdziwe. – Jest wręcz przeciwnie. Z roku na rok jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymują coraz więcej pieniędzy z budżetu państwa. Nasz rząd dostrzega, że strażacy ochotnicy stanowią to „drugie płuco” systemu ratowniczo-gaśniczego w Polsce. Wszystkie te jednostki wspieramy  – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.


Czytaj więcej o: Zwiększenie środków finansowych dla OSP

Szkolenie wstępne z zakresu bhp

8 czerwca 2016

W związku z wprowadzeniem „Zasad organizacji szkoleń dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych, realizowanych przez komendy powiatowe/miejskie PSP na terenie woj. śląskiego” pojawiły się pytania dotyczące posiadania przez członków OSP kierowanych na szkolenia zaświadczeń o odbyciu szkolenia wstępnego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Wobec powyższego Komendant Wojewódzki PSP w Katowicach wydał informację stanowiącą załącznik do niniejszego artykułu.

Czytaj więcej o: Szkolenie wstępne z zakresu bhp

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-17
Data publikacji:2015-03-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Adam Muras
Liczba odwiedzin:12206