Komenda Powiatowa PSP w Pszczynie

Aktualności

Artykuły

Konkursy kalendarzowe KG PSP

4 stycznia 2019

Informujemy, że wzorem lat ubiegłych Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ogłasił konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2019 rok.

Szczegółowe informacje o konkursach znajdą Państwo na stronie KG PSP: Konkursy KG PSP

Czytaj więcej o: Konkursy kalendarzowe KG PSP
Przejdź do - "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

"Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

21 grudnia 2018

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas który spędzamy w gronie najbliższych, w domu gdzie każdy z nas powinien czuć się najbezpieczniej. Przygotowując się do świat, zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych. Sprawdźmy stan techniczny urządzeń grzewczych w naszym domu, pamiętajmy o czyszczeniu przewodów kominowych i sprawdzeniu instalacji wentylacyjnej. Nie zapominajmy też o zapewnieniu dopływu świeżego powietrza do pomieszczeń. Czujnik tlenku węgla może być doskonałym pomysłem pod choinkę! Zabezpieczmy się, zamontujmy w naszym domu, mieszkaniu czujnik. To naprawdę niewielki wydatek, który w bardzo dużym stopniu podniesie nasze i naszych bliskich bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak by kupować tylko certyfikowane czujniki! Pamiętajmy również, że zamontowany czujnik nie zwalnia nas z obowiązku czyszczenia, przeglądu i właściwej eksploatacji urządzeń grzewczych.

Pamiętaj: Tlenku węgla NIE usłyszysz! NIE zobaczysz! NIE poczujesz!

 Od początku tzw. sezonu grzewczego tj. od 1 października 2018r. do 12 grudnia 2018r. Państwowa Straż Pożarna w woj. śląskim odnotowała 568 zdarzeń, w tym 234 pożary w budynkach mieszkalnych, związanych z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń i instalacji grzewczych. W 110 przypadkach zadziałał w mieszkaniach czujnik tlenku węgla. Rannych zostało 149 osób, w tym 29 dzieci. 1 osoba poniosła śmierć.

Czytaj więcej o: "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

9 listopada 2018

W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

 

Czytaj więcej o: Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy
Przejdź do - Funkcjonariusz KP PSP w Pszczynie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Funkcjonariusz KP PSP w Pszczynie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

31 października 2018

W dniu 22 października 2018 roku w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych osobom  zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, w tym w pracy zawodowej oraz na rzecz rozwoju nauki i kultury. W gronie uhonorowanych znalazł się funkcjonariusz naszej Komendy - st. asp. Grzegorz Owczarz, który z rąk Wicewojewody Śląskiego - Piotra Kołodziejczyka odebrał Złoty Krzyż Zasługi.

Czytaj więcej o: Funkcjonariusz KP PSP w Pszczynie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:20911