Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

9 stycznia 2020

 Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

Czytaj więcej o: III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)
Przejdź do - Reagujesz = Ratujesz !!!

Reagujesz = Ratujesz !!!

30 grudnia 2019

Był piątek, 20 grudnia, DK 1 w Piasku. Pan Jacek widział, jak samochód jadący przeciwnym pasem, wypada z drogi. Nie zastanawiał się ani chwili. Zatrzymał swój pojazd na poboczu, pokonał wszystkie pasy ruchliwej trasy DK1, by dotrzeć na miejsce zdarzenia. Wezwał służby i pozostając cały czas w kontakcie z dyspozytorką numeru alarmowego 112, wydobył kierowcę i przystąpił do udzielania pierwszej pomocy, kilka metrów od drogi. Podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej słyszał, jak inne samochody zwalniały, nikt jednak nie zatrzymał się, by mu pomóc. Pan Jacek twierdzi, że nie zrobił nic wyjątkowego, że tak powinien postąpić każdy człowiek: "Być może ktoś boi się, że nie będzie potrafił pomóc, ale można być w ciągłym kontakcie z dyspozytorem numeru alarmowego, który poinstruuje, jak udzielić pomocy ". Podjęte przez pana Jacka wysiłki były kontynuowane przez podmioty ratowniczy i ostatecznie doprowadziły do uratowania życia poszkodowanego - 57-letniego mieszkańca Goczałkowic-Zdroju. Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do specjalistycznego szpitala. Wyrazy podziękowania i uznania przekazali panu Jackowi przedstawiciele instytucji dbających o bezpieczeństwo w powiecie pszczyńskim.

Komenda Powiatowa PSP w Pszczynie apeluje - nie bądź obojętny !!!
Każdy z nas ma obowiązek udzielić pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia !!!
Każdy z nas to życie może uratować !!!
Czytaj więcej o: Reagujesz = Ratujesz !!!

KOMUNIKAT

12 grudnia 2019


W ostatnim czasie pojawiły się informacje o oszustach, którzy podając się za funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, próbują wyłudzić pieniądze od przedsiębiorców i instytucji z terenu województwa śląskiego pod pretekstem zbiórek na różne cele.
Informujemy, że żaden funkcjonariusz ani pracownik Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach oraz komend powiatowych i miejskich PSP woj. śląskiego nie prowadzi żadnej zbiórki pieniędzy, ani nie prosi o dokonywanie przelewów pieniężnych.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z właściwą terytorialnie komendą Państwowej Straży Pożarnej lub powiadomić Policję.

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT
Przejdź do - Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

29 listopada 2019

W dniu 29.11.2019 r. i 02.12.2019 r. funkcjonariusze KP PSP w Pszczynie, odwiedzili mieszkańców domów jednorodzinnych w Wiśle Wielkiej i Jankowicach, gdzie wcześniej doszło do pożarów. Strażacy zjawili się tam, w związku z trwającą kampanią społeczną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” i bezpłatnie przekazali właścicielom czujniki tlenku węgla. Urządzenia te w porę wykryją zagrożenie, związane z tym śmiertlenie groźnym gazem.

Przekazywanie tych urządzeń jest możliwe, dzięki przychylności lokalnego producenta czujników tlenku węgla firmy „Zamel”. Pozyskany i przekazany w ten sposób sprzęt detekcyjny, po właściwym zainstalowaniu w obiektach mieszkalnych ostrzeże o niebezpieczeństwie w momencie, kiedy dojdzie do emisji tzw. „cichego zabójcy”.

Pamiętaj !!!
Czujnik CO, nie zastąpi czyszczenia i przeglądu technicznego przewodów kominowych !!!
Zadbaj o właściwy stan urządzeń/instalacji/kominów !!!
Wyposaż się w czujnik dymu i/lub czadu !!!
Bądź bezpieczny !!!
Czytaj więcej o: Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:25725