Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

9 listopada 2018

W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

 

Czytaj więcej o: Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy
Przejdź do - Funkcjonariusz KP PSP w Pszczynie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Funkcjonariusz KP PSP w Pszczynie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

31 października 2018

W dniu 22 października 2018 roku w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych osobom  zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, w tym w pracy zawodowej oraz na rzecz rozwoju nauki i kultury. W gronie uhonorowanych znalazł się funkcjonariusz naszej Komendy - st. asp. Grzegorz Owczarz, który z rąk Wicewojewody Śląskiego - Piotra Kołodziejczyka odebrał Złoty Krzyż Zasługi.

Czytaj więcej o: Funkcjonariusz KP PSP w Pszczynie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi
Przejdź do - Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

12 października 2018

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Kampania jest realizowana od października 2018 r. do marca 2019 r.

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorów. Edukacja najmłodszych jest wspaniałą inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Kampania składa się z kilku obszarów m.in.: edukacji, informacji i promocji.Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celami szczegółowymi są: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Ważne jest przypomnienie właścicielom i zarządcom budynków obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.

Czytaj więcej o: Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

List Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego

26 września 2018

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:20418