Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Święto pszczyńskich strażaków

Święto pszczyńskich strażaków

19 maja 2018
W dniu 18.05.2018 r. o godzinie 14:30, na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Wśród zaproszonych gości byli m.in.:
- Śląski Komendant Wojewódzki PSP – st.bryg. Jacek Kleszczewski,
- Starosta Pszczyński - Paweł Sadza,
- Burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol,
- Wójtowie gmin z terenu powiatu pszczyńskiego,
- dyrektorzy oraz kierownicy różnych instytucji oraz firm współpracujących z komendą.
Apel rozpoczął się od złożenia meldunku Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, przez dowódcę uroczystości. W dalszej kolejności podniesiono flagę państwową na drabinie pożarniczej, a następnie wręczono awanse oraz wyróżnienia funkcjonariuszom KP PSP w Pszczynie.
Decyzjami oraz rozkazami personalnymi awanse w stopniach służbowych otrzymało:
- czterech oficerów,
- trzech aspirantów,
- czternastu podoficerów,
- jeden strażak.
Podczas apelu, Śląski Komendant Wojewódzki PSP wyróżnił funkcjonariusza tutejszej komendy, za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych.
Ostatnią częścią uroczystości były życzenia, które pszczyńscy strażacy otrzymali z rąk zaproszonych gości. Była to również okazja do złożenia przez Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie podziękowań wszystkim tym, którzy każdego dnia wspierają tutejszą komendę.
Czytaj więcej o: Święto pszczyńskich strażaków
Przejdź do - Konkurs kalendarzowy 2018

Konkurs kalendarzowy 2018

6 lutego 2018

Informujemy, że Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju ogłasza cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2018 rok. Głównym zadaniem konkursów jest popularyzacja wśród uczniów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia, pogłębienia wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami oraz możliwościach ochrony przed nimi oraz jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wyłonienie zwycięzców nastąpi 14 i 16 maja 2018 r. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej www.straz.gov.pl i w mediach społecznościowych KG oraz w czerwcowym numerze czasopisma „Przegląd Pożarniczy”. Nagrody zostaną wręczone przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w szkole laureatów podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach.

Więcej informacji znajduje się na stronie KG PSP:
 

 

Czytaj więcej o: Konkurs kalendarzowy 2018

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:17659