Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Bezpieczne Ferie

Bezpieczne Ferie

25 stycznia 2019

Jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wypoczynku, powinien wiedzieć każdy - zwłaszcza dzieci oraz młodzież, którym za kilkanaście dni rozpoczną się ferie zimowe. Taki właśnie cel tj. „bezpieczeństwo” przyświeca strażakom pszczyńskiej komendy, którzy zaangażowali się w spotkania z uczniami placówek oświatowych. Nie inaczej było w dniu wczorajszym, podczas spotkania w wychowankami łąckiej podstawówki w siedzibie KP PSP w Pszczynie. Uczniowie zapoznali się z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa, które powinny im towarzyszyć podczas nadchodzących dni wolnych – zarówno na zewnątrz jak i w domach. Ponadto, mieli okazję „na żywo” przeprowadzić rozmowę alarmową z dyżurnym oraz zapoznać się z wyposażeniem służącym do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Mamy nadzieję, że zajęcia te, przyczynią się do tego by byli bezpieczni przez cały okres ferii zimowych.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej informuje,
że istnieje możliwość spotkania się ze strażakami, zarówno w siedzibie tut. komendy oraz
w miejscach wypoczynku dzieci, w celu zrealizowania zajęć profilaktycznych.
W razie takiego zainteresowania, prosimy o kontakt z oficerem prasowym, telefonicznie lub drogą mailową, korzystając z danych zamieszczonych na stronie głównej komendy.
Czytaj więcej o: Bezpieczne Ferie

Konkursy kalendarzowe KG PSP

4 stycznia 2019

Informujemy, że wzorem lat ubiegłych Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ogłasił konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2019 rok.

Szczegółowe informacje o konkursach znajdą Państwo na stronie KG PSP: Konkursy KG PSP

Czytaj więcej o: Konkursy kalendarzowe KG PSP
Przejdź do - "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

"Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

21 grudnia 2018

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas który spędzamy w gronie najbliższych, w domu gdzie każdy z nas powinien czuć się najbezpieczniej. Przygotowując się do świat, zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych. Sprawdźmy stan techniczny urządzeń grzewczych w naszym domu, pamiętajmy o czyszczeniu przewodów kominowych i sprawdzeniu instalacji wentylacyjnej. Nie zapominajmy też o zapewnieniu dopływu świeżego powietrza do pomieszczeń. Czujnik tlenku węgla może być doskonałym pomysłem pod choinkę! Zabezpieczmy się, zamontujmy w naszym domu, mieszkaniu czujnik. To naprawdę niewielki wydatek, który w bardzo dużym stopniu podniesie nasze i naszych bliskich bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak by kupować tylko certyfikowane czujniki! Pamiętajmy również, że zamontowany czujnik nie zwalnia nas z obowiązku czyszczenia, przeglądu i właściwej eksploatacji urządzeń grzewczych.

Pamiętaj: Tlenku węgla NIE usłyszysz! NIE zobaczysz! NIE poczujesz!

 Od początku tzw. sezonu grzewczego tj. od 1 października 2018r. do 12 grudnia 2018r. Państwowa Straż Pożarna w woj. śląskim odnotowała 568 zdarzeń, w tym 234 pożary w budynkach mieszkalnych, związanych z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń i instalacji grzewczych. W 110 przypadkach zadziałał w mieszkaniach czujnik tlenku węgla. Rannych zostało 149 osób, w tym 29 dzieci. 1 osoba poniosła śmierć.

Czytaj więcej o: "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

9 listopada 2018

W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

 

Czytaj więcej o: Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:21374