Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

29 listopada 2019

W dniu 29.11.2019 r. i 02.12.2019 r. funkcjonariusze KP PSP w Pszczynie, odwiedzili mieszkańców domów jednorodzinnych w Wiśle Wielkiej i Jankowicach, gdzie wcześniej doszło do pożarów. Strażacy zjawili się tam, w związku z trwającą kampanią społeczną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” i bezpłatnie przekazali właścicielom czujniki tlenku węgla. Urządzenia te w porę wykryją zagrożenie, związane z tym śmiertlenie groźnym gazem.

Przekazywanie tych urządzeń jest możliwe, dzięki przychylności lokalnego producenta czujników tlenku węgla firmy „Zamel”. Pozyskany i przekazany w ten sposób sprzęt detekcyjny, po właściwym zainstalowaniu w obiektach mieszkalnych ostrzeże o niebezpieczeństwie w momencie, kiedy dojdzie do emisji tzw. „cichego zabójcy”.

Pamiętaj !!!
Czujnik CO, nie zastąpi czyszczenia i przeglądu technicznego przewodów kominowych !!!
Zadbaj o właściwy stan urządzeń/instalacji/kominów !!!
Wyposaż się w czujnik dymu i/lub czadu !!!
Bądź bezpieczny !!!
Czytaj więcej o: Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa
Przejdź do - „Żeby zostać strażakiem”.

„Żeby zostać strażakiem”.

9 sierpnia 2019

Takie hasło przyświeca większości najmłodszym druhów i marzenia  o tym, by kiedyś nieś innym pomoc w potrzebie. Nie inaczej było podczas obozu szkoleniowego w Turawie, gdzie Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pszczynie, zorganizował wypoczynek dla ponad 60 młodych strażaków. Opiekunowie – strażacy OSP, prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy, warsztaty na temat grup pożarów, rodzajów środków gaśniczych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia oraz sposobów powiadamiania służb ratunkowych. Ćwiczono budowę linii wężowych, zajmowanie stanowisk gaśniczych, alarmowe zwijanie węży oraz wykorzystanie innego sprzętu pożarniczego. „Obozowe życie” wprowadziło dyscyplinę, a książka rozkazów stała się wyznacznikiem pełnienia służb i przestrzegania codziennych obowiązków. Zwieńczeniem trudu szkolenia był egzamin teoretyczny i praktyczny, po którym zaświadczenia o ukończeniu kursu MDP wręczył Komendant Powiatowy PSP w Pszczynie, przedstawiciele władz gminy na czele z burmistrzem oraz przedstawiciele zarządu gminnego ZOSP RP. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyda się w domu i szkole a część z uczestników zasili w przyszłosci szeregi lokalnych jednostek OSP.  

Czytaj więcej o: „Żeby zostać strażakiem”.
Przejdź do - Tour De Pologne amatorów

Tour De Pologne amatorów

1 sierpnia 2019
Przejdź do - Apel o pomoc

Apel o pomoc

31 lipca 2019

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:25191