Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na akwenie Łąka

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na akwenie Łąka

14 sierpnia 2018

13 sierpnia 2018 roku, na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące w ramach kampanii MSWiA „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego zorganizował przedsięwzięcie, w ramach którego przygotowano wiele atrakcji. Zaprezentowano stoiska tematyczne m.in.: Centrum Edukacji Przeciwpożarowej Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie, Policji oraz Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dla odwiedzających akwen Łąka oraz przybyłych dzieci zaplanowano także pokazy grupy ratownictwa wodno - nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu, policji oraz WOPR-u. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pszczynie zorganizowali dla najmłodszych zawody w strącaniu celu przy pomocy prądu wody. W ten upalny dzień zabawa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i sprawiła dzieciom dużo radości.

Półmetek wakacji i sprzyjająca pogoda były również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Kleszczewski przypominali dzieciom o zagrożeniach, a także zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Śląski komendant wojewódzki życzył wszystkim niezapomnianych wrażeń podczas letniego wypoczynku i aby resztę wakacji spędzili bezpiecznie.

 MSWiA oraz służby apelują o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich możliwości,
  podczas kąpieli i uprawiania sportów na akwenach wodnych.
Niestety od początku czerwca  w województwie śląskim utonęło siedem osób dorosłych i jedno dziecko.
Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo musimy zadbać przede wszystkim sami.
Czytaj więcej o: "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na akwenie Łąka
Przejdź do - Pomoc dla strażaka KP PSP Stargard

Pomoc dla strażaka KP PSP Stargard

5 lipca 2018
Przejdź do - "Kręci Mnie Bezpieczeństwo"

"Kręci Mnie Bezpieczeństwo"

25 czerwca 2018

Ratowanie życia i mienia w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych to najważniejsza, ale nie  jedyna część działań jakie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Pszczynie oraz druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu pszczyńskiego. Strażacy cały czas uczestniczą również w szeregu przedsięwzięć w ramach kampanii społecznej "Kręci Mnie Bezpieczeństwo", mających na celu propagowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Ewakuacje próbne oraz prelekcje w placówkach oświatowych, pokazy sprzętu podczas pikników i festynów, spotkania w komendzie oraz w remizach, są okazją by wszystkim mieszkańcom powiatu - zwłaszcza dzieciom, pokazać co robić by być bezpiecznym. Mamy nadzieję, że informacje przekazane najmłodszym przez strażaków, nakręcą ich na bycie jeszcze bezpieczniejszymi. Poniżej zamieszczamy małą, ale pełną wrażeń galerię.

Czytaj więcej o: "Kręci Mnie Bezpieczeństwo"
Przejdź do - Święto pszczyńskich strażaków

Święto pszczyńskich strażaków

19 maja 2018
W dniu 18.05.2018 r. o godzinie 14:30, na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Wśród zaproszonych gości byli m.in.:
- Śląski Komendant Wojewódzki PSP – st.bryg. Jacek Kleszczewski,
- Starosta Pszczyński - Paweł Sadza,
- Burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol,
- Wójtowie gmin z terenu powiatu pszczyńskiego,
- dyrektorzy oraz kierownicy różnych instytucji oraz firm współpracujących z komendą.
Apel rozpoczął się od złożenia meldunku Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, przez dowódcę uroczystości. W dalszej kolejności podniesiono flagę państwową na drabinie pożarniczej, a następnie wręczono awanse oraz wyróżnienia funkcjonariuszom KP PSP w Pszczynie.
Decyzjami oraz rozkazami personalnymi awanse w stopniach służbowych otrzymało:
- czterech oficerów,
- trzech aspirantów,
- czternastu podoficerów,
- jeden strażak.
Podczas apelu, Śląski Komendant Wojewódzki PSP wyróżnił funkcjonariusza tutejszej komendy, za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych.
Ostatnią częścią uroczystości były życzenia, które pszczyńscy strażacy otrzymali z rąk zaproszonych gości. Była to również okazja do złożenia przez Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie podziękowań wszystkim tym, którzy każdego dnia wspierają tutejszą komendę.
Czytaj więcej o: Święto pszczyńskich strażaków

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:18391