Komenda Powiatowa PSP w Pszczynie

Interwencje

interwencje-jednostek-ochrony-przeciwpozarowej-na-terenie-powiatu

Artykuły

Przejdź do - Zatrucie tlenkiem węgla

Zatrucie tlenkiem węgla

22 listopada 2018

W dniu 21.11.2018 r. około godziny 19:50, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, przyjęło zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w Pszczynie przy ul.W.Łokietka. Po dojeździe straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na miejscu obecny już jest zespół pogotowia ratunkowego, który udziela pomocy 14 letniemu chłopcu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu pomiarów przy użyciu detektora wielogazowego w mieszkaniu, w którym doszło do zatrucia oraz w sąsiednich lokalach. Przeprowadzone przez strażaków czynności potwierdziły występowanie stężeń niebezpiecznych „czadu” w łazience, gdzie zamontowany był gazowy podgrzewacz wody. Najprawdopodobniej to właśnie urządzenie grzewcze, było przyczyną nieszczęścia w mieszkaniu. Poszkodowany nastolatek, przewieziony został do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich. W działaniach które zakończono przed godziną 21:00, uczestniczył zastęp z JRG w Pszczynie, pogotowie ratunkowe i przedstawiciel administratora. 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie ostrzega !!!
„Czad” stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich mieszkańców !!!
Zadbaj o regularne serwisowanie urządzeń gazowych !!!
Wyposaż się w czujnik tlenku węgla !!!
 
Nie daj się uśpić: „Czujka Na Straży Twojego Bezpieczeństwa” !!!
Czytaj więcej o: Zatrucie tlenkiem węgla
Przejdź do - Pożar w domu jednorodzinnym w Gilowicach

Pożar w domu jednorodzinnym w Gilowicach

17 grudnia 2018

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, informację o pożarze w domu jednorodzinnym w Gilowicach przy ul.W.Korfantego, otrzymało dziś w nocy przed godziną 03:00. Strażacy, którzy kilka minut później dotarli na miejsce zdarzenia, zastali pożar w kuchni. Wszyscy mieszkańcy, znajdowali się poza budynkiem, w momencie przybycia służb ratowniczych. Niestety, mężczyzna w wieku 31 lat, który próbował gasić pożar doznał rozległych poparzeń górnych partii ciała. Działania strażaków polegały na, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie z jednoczesnych gaszeniem wyposażenia pomieszczenia kuchennego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołów pogotowia ratunkowego, rannego lokatora zabrano do szpitala w Siemianowicach Śl., a kobietę w wieku 29 lat na obserwacje do szpitala w Pszczynie. Po zakończeniu działań gaśniczych, wyniesiono na zewnątrz spalone wyposażenie, oddymiono cały budynek i sprawdzono pod kątem występowania tlenku węgla. W wyniku pożaru, spaleniu uległo całe wyposażenie kuchni, a okopceniu wszystkie pomieszczenia budynku. Łącznie w działaniach które zakończono po godzinie 04:00, uczestniczyły 2 zastępy z KP PSP w Pszczynie oraz jednostki OSP z Gilowic, Miedźnej i Woli, zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrol policji.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie,
apeluje o zachowanie ostrożności podczas przyrządzania posiłków !!!
Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa oraz sposobami postępowania,
na wypadek zapalenia się olejów i tłuszczy na kuchenkach !!!
Zapewnij bezpieczeństwo sobie oraz swoim bliskim !!!
Czytaj więcej o: Pożar w domu jednorodzinnym w Gilowicach
Przejdź do - 14 interwencji w związku z silnym wiatrem - stan na godzinę 10:00

14 interwencji w związku z silnym wiatrem - stan na godzinę 10:00

24 września 2018
Pracowita była noc z niedzieli na poniedziałek 23/24.09.2018 r. dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu pszczyńskiego. Bardzo silny wiatr oraz intensywne opady deszczu sprawiły, że strażacy do tej pory wyjeżdżali 14 razy do takich właśnie akcji. Najwięcej zdarzeń odnotowano w Gminie Pszczyna – 9 interwencji. W głównej mierze działania zastępów straży pożarnej polegały na, usuwaniu powalonych na jezdnię drzew oraz konarów. W Pszczynie na parkingu przy ul. W. Jagiełły, odłamany konar uszkodził dwa samochody osobowe. Ponadto, także w Pszczynie przy ul. J. Ligonia, strażacy zabezpieczali uszkodzone opierzenie na dachu budynku jednorodzinnego. We wszystkich tych działaniach, łącznie brało udział 15 zastępów PSP oraz OSP.
Niestety, w dalszym ciągu dyżurni odbierają kolejne zgłoszenia, dot. skutków nocnych anomalii pogodowych.
 
 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie ostrzega
przed niebezpieczeństwami związanymi z silnym wiatrem !!!
Zapoznaj się z apelem i bądź ostrożny !!!
Czytaj więcej o: 14 interwencji w związku z silnym wiatrem - stan na godzinę 10:00
Przejdź do - Seria groźnych wypadków

Seria groźnych wypadków

19 lipca 2018

W dniu 19.07.2018 r. w godzinach dopołudniowych, pszczyńscy strażacy dwukrotnie interewniowali przy poważnych wypadkach drogowych. W obu wymienionych sytuacjach, niezbędne okazało się użycie narzędzi hydraulicznych, w celu wykonania dostępu do poszkodowanych i ewakuowania ich ze zniszczonych pojazdów. Osoby ranne w wypadkach doznały poważnych obrażeń ciała i zostały zabrane do szpitali, przez zespoły pogotowia ratunkowego.

Czytaj więcej o: Seria groźnych wypadków

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:45346