Jesteś tutaj: Start / Interwencje

Interwencje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

interwencje-jednostek-ochrony-przeciwpozarowej-na-terenie-powiatu

Artykuły

Przejdź do - Na ratunek dzikowi

Na ratunek dzikowi

31 lipca 2019

Jak pokazuje codzienna służba strażaków, nie tylko ludzie potrzebują pomocy. Podobnie było również w ostatni dzień lipca w Kobiórze przy ul. Leśników około godziny 11:30. Dyżurni otrzymali zgłoszenie o dziku, który wpadł do nieużytkowanej studni i w niej utknął. W związku ze zdarzeniem na miejsce udały się dwa zastępy straży pożarnej, które w obecności leśniczego ds. łowieckich, po nieco ponad 30 minutach akcji, wyciągnęły przestraszone zwierzę na powierzchnię. Na szczęście dzik był cały i zdrowy i spokojnie mógł wrócić do kobiórskich lasów.

Czytaj więcej o: Na ratunek dzikowi
Przejdź do - Uwaga pożary zbóż i traw !!!

Uwaga pożary zbóż i traw !!!

29 lipca 2019
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie,
apeluje o zachowanie ostrożności podczas prac rolnych 
oraz w trakcie wypoczynku na terenach zielonych  !!!

Działania związane z  pożarami upraw oraz traw, strażacy prowadzili 28.07.2019 r. w Górze, Wiśle Wielkiej i Kobiórze. Łącznie spaleniu uległo niecałe 1,5 ha roślinności, jednak w związku z bezpośrednim sąsiedztwem zabudowań oraz lasów, konieczne było zaangażowanie do działań łącznie 17 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Ostrzegamy i kolejny już raz apelujemy !!!
Za ponad 90% pożarów roślinności odpowiadają ludzie !!!
Uważaj, aby Twoja bezmyślność nie stała się przyczyną tragedii !!!
Czytaj więcej o: Uwaga pożary zbóż i traw !!!
Przejdź do - Pożar domu jednorodzinnego w Woli

Pożar domu jednorodzinnego w Woli

3 lipca 2019

Informację o pożarze domu jednorodzinnego w Woli przy ul.Pszczyńskiej, straż pożarna otrzymała po godzinie 19:00 3 lipca 2019 r. Natychmiast na miejsce skierowane zostały zastępy PSP oraz druhowie z najbliższych jednostek ochotniczych. Strażacy, którzy kilka minut później dotarli na miejsce zdarzenia, zastali pożar na I piętrze, a z okien budynku płomienie wydostawały się na elewację oraz część dachu. Wszyscy mieszkańcy, bezpiecznie opuścili budynek przed przybyciem ratowników, bez jakichkolwiek obrażeń. Działania strażaków polegały m.in. na odłączeniu instalacji użytkowych i ugaszeniu pożaru dwoma prądami wody. Po zakończeniu działań gaśniczych przystąpiono do systematycznego oddymiania budynku oraz sprawdzania wszystkich pomieszczeń przyrządami pomiarowymi. Dzięki sprawnym działaniom strażaków, straty pożarowe – mimo że znaczne, ograniczone zostały do części wyposażenia pomieszczeń na piętrze, kilkudziesięciu  metrów kwadratowych elewacji oraz balkonu. Łącznie w działaniach, które zakończono po godzinie 21:00, uczestniczyły 3 zastępy z KP PSP w Pszczynie oraz jednostki OSP z Woli, Gilowic i Miedźnej, a także policja oraz pogotowie energetyczne.

Czytaj więcej o: Pożar domu jednorodzinnego w Woli
Przejdź do - Usuwanie skutków anomali pogodowych

Usuwanie skutków anomali pogodowych

2 lipca 2019
Pracowity był wieczór 01 lipca 2019 r. dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu pszczyńskiego. Bardzo silny wiatr oraz opady deszczu na terenie powiatu sprawiły, że strażacy  do późnych godzin nocnych pierwszego dnia lipca, wyjeżdżali około 40 razy do usuwania skutków anomalii pogodowych. Zdarzenia te, odnotowano na terenie całego powiatu. Większość interwencji dotyczyła uszkodzonych oraz powalonych na drogi, chodniki oraz linie przesyłowe drzew i konarów. W Czarkowie silne podmuchy wiatru, uszkodziły ścianę szczytową w budynku jednorodzinnym. Ponadto, odłamane gałęzie uszkodziły łącznie trzy samochody w Woli i Łące. Razem w działania zaangażowane było 50 zastępów PSP i OSP.
Czytaj więcej o: Usuwanie skutków anomali pogodowych

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:49149