Jesteś tutaj: Start / Interwencje

Interwencje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

interwencje-jednostek-ochrony-przeciwpozarowej-na-terenie-powiatu

Artykuły

AKTUALIZACJA 04.06.2018 godz. 11:00 - Intensywne opady deszczu, przyczyną bardzo dużej ilości interwencji strażaków na terenie powiatu

3 czerwca 2018

Padający od wczoraj deszcz sprawił, że pszczyńscy strażacy od wczesnych godzin porannych dnia 03.06.2018 r., rozpoczęli zmagania z żywiołem. Od ok. godziny 06:00 do godziny 11:00 dnia 04.06.2018 r., odnotowali już około 138 interwencji. Dotyczyły one w głównej mierze zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych i innych obiektach budowlanych. Woda z lokalnych cieków wodnych, zalewała także drogi oraz posesje. Najwięcej zdarzeń odnotowano m.in. w Pszczynie, Łące, Woli, Górze i Kobielicach. Łącznie w usuwanie skutków zdarzeń, zaangażowanych było około 153 zastępy PSP oraz OSP. W działaniach uczestniczyli również m.in. przedstawiciele samorządowych struktur zarządzania kryzysowego.

 

Czytaj więcej o: AKTUALIZACJA 04.06.2018 godz. 11:00 - Intensywne opady deszczu, przyczyną bardzo dużej ilości interwencji strażaków na terenie powiatu
Przejdź do - Pojemniki z substancjami niebezpiecznymi

Pojemniki z substancjami niebezpiecznymi

18 kwietnia 2018

W dniu 17.04.2018 r. ok. godziny 15:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, wpłynęła informacja o niezidentyfikowanej substancji chemicznej wykopanej z ziemi podczas prac rekultywacyjnych w Łące przy ul. J.Przybosia. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z JRG w Pszczynie, przystąpionio do zabezpieczania terenu wokół wykopu, wstępnego ustalania rodzaju substancji oraz określania skali zagrożenia dla środowiska oraz  najbliższych zabudowań. Po dotarciu na teren akcji specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z JRG nr 1 w Bielsku-Białej oraz eksperta z zakresu chemi, rozpoczęto wyciąganie na powierzchnię znalezionych pojemników oraz ich identyfikację i segregację. Łącznie zabezpieczono kilkaset opakowań - głównie szklanych, w których znajdowało sie kilkadziesiąt różnych związków chemicznych. Cały materiał został zebrany do specjalnych pojemników, dostarczonych przez firmę zajmującą się utylizacją odpadów niebezpiecznych.

W strefie niebezpiecznej, ratownicy pracowali cały czas w lekkich ubraniach ochrony chemicznej Tychem-F oraz sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W trakcie działań na bieżąco prowadzono dekontaminację ratowników i użytego sprzętu.

W akcji, która została zakończona ok. 23:30, brało udział 5 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pszczynie, 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej, ekspert z zakresu chemii, patrole KPP w Pszczynie, SM w Pszczynie, pracownicy WIOŚ oraz przedsatwiciele UM w Pszczynie.

Czytaj więcej o: Pojemniki z substancjami niebezpiecznymi
Przejdź do - Tlenek węgla ciągle niebezpieczny - dwie osoby poszkodowane

Tlenek węgla ciągle niebezpieczny - dwie osoby poszkodowane

16 lutego 2018

W dniu 15.02.2018 r. około godziny 23:20, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, przyjęło zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w Pszczynie przy ul.ks.bp.H.Bednorza. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na miejscu zdarzenia obecny jest już zespół pogotowia ratunkowego, który udziela pomocy dwóm lokatorom.  Działania strażaków polegały na dokonaniu pomiarów w mieszkaniu w którym doszło do zdarzenia oraz pozostałych lokalach w pionie. Urządzenia wszędzie wykazały obecność tlenku węgla.  W związku z zaistniałą sytuacją, podjęto decyzję o ewakuacji sześciu mieszkańców. Osoby ewakuowane, po przebadaniu przez ratowników medycznych nie wymagały hospitalizacji, natomiast dwoje lokatorów w wieku 39 i 48 lat z mieszkania w którym doszło do zdarzenia, zostali przewiezieni do szpitala.  W dalszej części akcji strażacy przewietrzyli wszystkie lokale, sprawdzili jeszcze raz cały pion urządzeniami detekcyjnymi i po stwierdzeniu braku zagrożenia pozwolili osobom na powrót do swoich mieszkań. Przypuszczalną przyczyną tego zdarzenia był słaby ciąg w przewodach spalinowych, w związku z czym w całym pionie zakazano użytkowania podgrzewaczy gazowych.  W działaniach które zakończono ok. godziny 00:30 dnia 16.02.2018 r., uczestniczył zastęp z JRG w Pszczynie, pogotowie ratunkowe i policja.

 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie ostrzega !!!
Czad stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich mieszkańców !!!
Wyposaż się w czujnik tlenku węgla !!!
 
Nie daj się uśpić: „CZAD i OGIEŃ – obudź czujność” !!!
Czytaj więcej o: Tlenek węgla ciągle niebezpieczny - dwie osoby poszkodowane
Przejdź do - Tragiczny pożar w Pszczynie na ul.M.Kopernika

Tragiczny pożar w Pszczynie na ul.M.Kopernika

29 stycznia 2018

Mimo licznych apeli, zdarzenia związane z sezonem grzewczym cały czas trwają. Podczas ostatniego weekendu stycznia, pszczyńscy strażacy dwa razy gasili pożar sadzy w kominie w Golasowicach oraz Pawłowicach, a w dniu 29.01.2018 r. prowadzili działania w związku z pożarem mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pszczynie przy ul.M.Kopernika. Niestety finał  tego zdarzenia był tragiczny.

Czytaj więcej o: Tragiczny pożar w Pszczynie na ul.M.Kopernika

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:39421