Jesteś tutaj: Start / Interwencje

Interwencje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

interwencje-jednostek-ochrony-przeciwpozarowej-na-terenie-powiatu

Artykuły

Przejdź do - Silny wiatr

Silny wiatr

1 października 2019
Pracowity był ostatni dzień września dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu pszczyńskiego. Bardzo silnie wiejący wiatr sprawił, że strażacy do godzin wieczornych, odnotowali prawie 20 interwencji. W większości przypadków, zdarzenia dotyczyły połamanych drzew i konarów blokujących różnego rodzaju ciągi komunikacyjne. Ponadto, w wyniku gwałtownych podmuchów wyrwany został właz dachowy w domu jednorodzinnym w Kryrach. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Rudołtowicach, gdzie zerwane przez wiatr przewody niskiego napięcia doprowadziły do zwarcia i pożaru instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym. Na szczęście nikt podczas tych zdarzeń nie został ranny. Łącznie w działaniach brały udział 22 zastępy  PSP i OSP.
 
 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie ostrzega
przed niebezpieczeństwami związanymi z silnym wiatrem !!!
Zapoznaj się z apelem i bądź ostrożny !!!

 

Czytaj więcej o: Silny wiatr
Przejdź do - Niebezpieczny sen

Niebezpieczny sen

26 sierpnia 2019

Służba strażaka, kojarzona jest przede wszystkim z gaszeniem pożarów, udzielaniem pomocy rannym w wypadkach, czy usuwaniem skutków anomalii pogodowych. Jednak każdy "strażacki dzień" wygląda inaczej. Inna była także niedziela (25.08.2019 r.), kiedy do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenia o osobie śpiącej na przejściu podziemnym, przy ul. Bielskiej. Po ok. 4 minutach na miejscu pojawili się już strażacy z pszczyńskiej komendy, którzy zastali nietypowy widok. Młody mężczyzna spał na szerokim na ok. 40 cm. murze, ponad 5 m. nad przejściem, a każdy nawet niewielki ruch mógłby doprowadzić do niebezpiecznego w skutkach upadku z wysokości. Mundurowi natychmiast przystąpili do działań i przy użyciu m.in. drabiny oraz sprzętu wysokościowego, zabezpieczyli osobę przed upadkiem, a następnie ewakuowali w miejsce bezpieczne. Tam już na uratowanego czekał patrol pszczyńskiej policji, który stwierdził iż mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i dalszą część swojego wypoczynku spędzi w izbie wytrzeźwień.

Czytaj więcej o: Niebezpieczny sen
Przejdź do - Na ratunek dzikowi

Na ratunek dzikowi

31 lipca 2019

Jak pokazuje codzienna służba strażaków, nie tylko ludzie potrzebują pomocy. Podobnie było również w ostatni dzień lipca w Kobiórze przy ul. Leśników około godziny 11:30. Dyżurni otrzymali zgłoszenie o dziku, który wpadł do nieużytkowanej studni i w niej utknął. W związku ze zdarzeniem na miejsce udały się dwa zastępy straży pożarnej, które w obecności leśniczego ds. łowieckich, po nieco ponad 30 minutach akcji, wyciągnęły przestraszone zwierzę na powierzchnię. Na szczęście dzik był cały i zdrowy i spokojnie mógł wrócić do kobiórskich lasów.

Czytaj więcej o: Na ratunek dzikowi
Przejdź do - Uwaga pożary zbóż i traw !!!

Uwaga pożary zbóż i traw !!!

29 lipca 2019
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie,
apeluje o zachowanie ostrożności podczas prac rolnych 
oraz w trakcie wypoczynku na terenach zielonych  !!!

Działania związane z  pożarami upraw oraz traw, strażacy prowadzili 28.07.2019 r. w Górze, Wiśle Wielkiej i Kobiórze. Łącznie spaleniu uległo niecałe 1,5 ha roślinności, jednak w związku z bezpośrednim sąsiedztwem zabudowań oraz lasów, konieczne było zaangażowanie do działań łącznie 17 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Ostrzegamy i kolejny już raz apelujemy !!!
Za ponad 90% pożarów roślinności odpowiadają ludzie !!!
Uważaj, aby Twoja bezmyślność nie stała się przyczyną tragedii !!!
Czytaj więcej o: Uwaga pożary zbóż i traw !!!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:49954