Jesteś tutaj: Start / Interwencje

Interwencje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

interwencje-jednostek-ochrony-przeciwpozarowej-na-terenie-powiatu

Artykuły

Przejdź do - UWAGA - pożary w trakcie żniw

UWAGA - pożary w trakcie żniw

25 lipca 2018
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie zwraca się z apelem do wszystkich osób pracujących podczas żniw o zachowanie szczególnej ostrożności. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, aby dorobek całego roku uległ spaleniu w wyniku zaprószenia ognia. Znikoma wilgotnośc m.in. zboża na  pniu czy słomy na ściernisku sprawia, że pożar spowodować może nawet iskra lub silnie nagrzane elemementy maszyn rolniczych. To nie kto inny jak tylko ludzie, w ponad 90 % powodują pożary.
 
Przy takich właśnie zdarzeniach juz dwa razy interweniowali pszczyńscy strażacy. W dniu 23.07. 2018 r. w Wiśle Małej, gdzie paliło się ściernisko oraz w dniu wczorajszym tj. 24.07.2018 r. w Łące podczas pożaru zboża na pniu. Na szczęście, szybko podjęte działania gaśnicze przez strażaków przyczyniły się do tego, że pożary nie przekroczyły pow. 0,5 ha i skończyło się jedynie na stratach materialnych. W obu akcjach uczestniczyło łącznie 9 zastępów PSP i OSP.
Czytaj więcej o: UWAGA - pożary w trakcie żniw
Przejdź do - Seria groźnych wypadków

Seria groźnych wypadków

19 lipca 2018

W dniu 19.07.2018 r. w godzinach dopołudniowych, pszczyńscy strażacy dwukrotnie interewniowali przy poważnych wypadkach drogowych. W obu wymienionych sytuacjach, niezbędne okazało się użycie narzędzi hydraulicznych, w celu wykonania dostępu do poszkodowanych i ewakuowania ich ze zniszczonych pojazdów. Osoby ranne w wypadkach doznały poważnych obrażeń ciała i zostały zabrane do szpitali, przez zespoły pogotowia ratunkowego.

Czytaj więcej o: Seria groźnych wypadków
Przejdź do - Pożar budynku gospodarczego w Rudołtowicach

Pożar budynku gospodarczego w Rudołtowicach

18 lipca 2018

W dniu 16.07.2018 r. przed godziną 01:00 w nocy, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Rudołtowicach przy ul. A.Zawadzkiego. Działania zastępów w pierwszej fazie akcji polegały na gaszeniu obiektu o powierzchni około 200 m2 oraz obronie sąsiednich zabudowań gospodarczych. Po ugaszeniu budynku przystąpiono do dogaszania pogorzeliska oraz wynoszenia na zewnątrz nadpalonych pozostałości roślinnych.  W wyniku pożaru, spaleniu uległy drewniane elementy konstrukcyjne budynku w tym m.in. dach i ściany oraz kilkanaście ton siana i słomy. Łącznie w działaniach, które zakończono przed godziną 06:00, brały udział 3 zastępy z KP PSP z Pszczyny oraz 5 zastępów z jednostek OSP z Rudołtowic, Jankowic, Studzienic, Piasku i Miedźnej. Na miejscu zdarzenia interweniowali również policjanci z KPP z Pszczyny.

Czytaj więcej o: Pożar budynku gospodarczego w Rudołtowicach

AKTUALIZACJA 04.06.2018 godz. 11:00 - Intensywne opady deszczu, przyczyną bardzo dużej ilości interwencji strażaków na terenie powiatu

3 czerwca 2018

Padający od wczoraj deszcz sprawił, że pszczyńscy strażacy od wczesnych godzin porannych dnia 03.06.2018 r., rozpoczęli zmagania z żywiołem. Od ok. godziny 06:00 do godziny 11:00 dnia 04.06.2018 r., odnotowali już około 138 interwencji. Dotyczyły one w głównej mierze zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych i innych obiektach budowlanych. Woda z lokalnych cieków wodnych, zalewała także drogi oraz posesje. Najwięcej zdarzeń odnotowano m.in. w Pszczynie, Łące, Woli, Górze i Kobielicach. Łącznie w usuwanie skutków zdarzeń, zaangażowanych było około 153 zastępy PSP oraz OSP. W działaniach uczestniczyli również m.in. przedstawiciele samorządowych struktur zarządzania kryzysowego.

 

Czytaj więcej o: AKTUALIZACJA 04.06.2018 godz. 11:00 - Intensywne opady deszczu, przyczyną bardzo dużej ilości interwencji strażaków na terenie powiatu

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-10
Data publikacji:2015-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:40793