Komenda Powiatowa PSP w Pszczynie

Funkcjonariusz KP PSP w Pszczynie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

31 października 2018

W dniu 22 października 2018 roku w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych osobom  zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, w tym w pracy zawodowej oraz na rzecz rozwoju nauki i kultury. W gronie uhonorowanych znalazł się funkcjonariusz naszej Komendy - st. asp. Grzegorz Owczarz, który z rąk Wicewojewody Śląskiego - Piotra Kołodziejczyka odebrał Złoty Krzyż Zasługi.

Krzyż Zasługi jest polskim odznaczeniem państwowym nadawanym od 1923 roku postanowieniem Prezydenta RP za zasługi dla Państwa lub obywateli. Według ustawy z 1992 roku o orderach i odznaczeniach Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli podejmując czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Odznaczenie jest nadawane także za ofiarną działalność publiczną oraz ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Główną przesłanką do uhonorowania naszego strażaka było dostrzeżenie jego zaangażowania i poświęcenia na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnej w gminie Bestwina. St. asp. Grzegorz Owczarz jako Komendant Gminny ZOSP, Prezes OSP Kaniów, a jednocześnie radny gminny wniósł niekwestionowany wkład w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez działania zmierzające do stałego doposażania jednostek ochrony przeciwpożarowej, poprawę wyszkolenia strażaków ochotników, edukację najmłodszych druhów. Jego działania doprowadziły do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko w domenie bezpieczeństwa przeciwpożarowego lecz również w obszarze ochrony przeciwpowodziowej, ratownictwa technicznego oraz pomocy medycznej.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie źródło: http://www.katowice.uw.gov.pl

    źródło: http://www.katowice.uw.gov.pl

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-31
Data publikacji:2018-10-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Radosław Radkowski
Liczba odwiedzin:241