Seria groźnych wypadków

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 lipca 2018

W dniu 19.07.2018 r. w godzinach dopołudniowych, pszczyńscy strażacy dwukrotnie interewniowali przy poważnych wypadkach drogowych. W obu wymienionych sytuacjach, niezbędne okazało się użycie narzędzi hydraulicznych, w celu wykonania dostępu do poszkodowanych i ewakuowania ich ze zniszczonych pojazdów. Osoby ranne w wypadkach doznały poważnych obrażeń ciała i zostały zabrane do szpitali, przez zespoły pogotowia ratunkowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło na DK-1 w Goczałkowiach-Zdroju, gdzie tuż przed godziną 08:00 samochód Fiat Panda wpadł do przydrożnego rowu. W wypadku tym, ranna została kierująca pojazdem kobieta w wieku 25 lat. Na miejscu działania prowadziły dwa zastępy z KP PSP w Pszczynie oraz pogotowie ratunkowe i policja. 

Informację o drugim zdarzeniu w Kobielicach na ul. Pszczyńskiej (DW-935), służby ratownicze otrzymały przed godziną 10:00. W wypadku tym uczestniczyły dwa samochody - osobowy Toyota Corolla oraz dostawczy Iveco Daily. W wyniku zderzenia się obu pojazdów, poszkodowani zostali kierujący nimi mężczyźni w wieku 24 i 21 lat. Droga na czas działań ratowniczych była nieprzejezdna w obu kierunkach. W działania te zaangażowane były 3 zastępy z KP PSP w Pszczynie oraz pogotowie ratunkowe i policja. 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie,
apeluje o ostrożność i rozwagę na drogach !!!

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Wypadek w Goczałkowicach-Zdroju

  Wypadek w Goczałkowicach-Zdroju

 • Powiększ zdjęcie Wypadek w Goczałkowicach-Zdroju

  Wypadek w Goczałkowicach-Zdroju

 • Powiększ zdjęcie Wypadek w Kobielicach

  Wypadek w Kobielicach

 • Powiększ zdjęcie Wypadek w Kobielicach

  Wypadek w Kobielicach

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-19
Data publikacji:2018-07-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Mateusz Caputa
Liczba odwiedzin:508