Pojemniki z substancjami niebezpiecznymi

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 kwietnia 2018

W dniu 17.04.2018 r. ok. godziny 15:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, wpłynęła informacja o niezidentyfikowanej substancji chemicznej wykopanej z ziemi podczas prac rekultywacyjnych w Łące przy ul. J.Przybosia. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z JRG w Pszczynie, przystąpionio do zabezpieczania terenu wokół wykopu, wstępnego ustalania rodzaju substancji oraz określania skali zagrożenia dla środowiska oraz  najbliższych zabudowań. Po dotarciu na teren akcji specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z JRG nr 1 w Bielsku-Białej oraz eksperta z zakresu chemi, rozpoczęto wyciąganie na powierzchnię znalezionych pojemników oraz ich identyfikację i segregację. Łącznie zabezpieczono kilkaset opakowań - głównie szklanych, w których znajdowało sie kilkadziesiąt różnych związków chemicznych. Cały materiał został zebrany do specjalnych pojemników, dostarczonych przez firmę zajmującą się utylizacją odpadów niebezpiecznych.

W strefie niebezpiecznej, ratownicy pracowali cały czas w lekkich ubraniach ochrony chemicznej Tychem-F oraz sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W trakcie działań na bieżąco prowadzono dekontaminację ratowników i użytego sprzętu.

W akcji, która została zakończona ok. 23:30, brało udział 5 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pszczynie, 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej, ekspert z zakresu chemii, patrole KPP w Pszczynie, SM w Pszczynie, pracownicy WIOŚ oraz przedsatwiciele UM w Pszczynie.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Działania w Łące

  Działania w Łące

 • Powiększ zdjęcie Działania w Łące

  Działania w Łące

 • Powiększ zdjęcie Działania w Łące

  Działania w Łące

 • Powiększ zdjęcie Działania w Łące

  Działania w Łące

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-18
Data publikacji:2018-04-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Mateusz Caputa
Liczba odwiedzin:346